Anasayfa Dernekler Dergiler Makaleler Siteler Testler İletişim
 

 

 

Geçinilmesi Zor İnsanlarla Geçinme Sanatı

 

 

Prof. Dr. Erol Özmen

 

Yayın Yılı: 2011
200 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:978-975-01126-1-4

12,50 TL
 

 

 

 

     Günümüzde insanlarla ilişkilerde başarılı olmanın önkoşulu her türlü insanla geçinebilme becerisine sahip olmaktır. Fakat öyle insanlar vardır ki onlarla bir çok kişi anlaşamaz. Geçinilmesi zor insanlar olarak nitelenen bu insanlar çevrelerindeki insanların çoğu ile geçinemezler;  herkes de çoğu zaman bu insanlardan uzak durmaya çalışır. Fakat bu kimi zaman mümkün değildir.

 

       Evde, iş yerinde, çarşıda, pazarda, sokakta, kısaca yaşamın sürdüğü her yerde geçinilmesi zor insanlarla karşılaşmak mümkündür. Bazı durumlarda bu insanlarla ilişkiyi sürdürme zorunluluğu vardır ve o insanlarla geçinmenin yolunu bulmaktan başka çare yoktur.

 

        Böyle durumlarda ilişkilerin mümkün olduğunca daha az çatışma yaşanacak şekilde sürdürülebilmesi için kişinin hem kendini hem karşısındaki insanı tanıması ve kişilik özelliklerine göre nasıl davranması gerektiğini bilmesi gerekmektedir. Her an bir anlaşmazlık ya da çatışma yaşanma olasılığı nedeniyle geçinilmesi zor insanlarla ilişkilerde ise ilişkinin yönlendirilmesi ve yönetilmesi gerekmektedir.

 

      Bu kitap insanlarla ilişkilerini geliştirmek ve geçinilmesi zor insanlarla geçinme becerisi kazanmak isteyenlere seslenmektedir

.

 

 

Prof. Dr. Erol Özmen

 

Halen Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Prof. Dr. Erol Özmen 1962 yılında Polatlı’nın Sakarya Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Polatlı’da, ortaöğrenimini Eskişehir Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Psikiyatri uzmanlık eğitimini İzmir Devlet Hastanesi’nde yaptı. 1995 yılında yardımcı doçent, 1996 yılında doçent, 2001 yılında profesör unvanını aldı. Psikiyatride ilgi alanları arasında sosyal psikiyatri ve psikodinamik psikiyatri bulunmaktadır.

 

Yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan bir çok makalesinin yanısıra meslektaşlarına yönelik “Organik Mental Bozukluklar”, “Geriatrik Psikiyatri”, “Genel Tıpta Psikiyatrik Sendromlar” ve “Genel Tıp ve Ruhsal Bozukluklar” adlı kitapların yazarları arasında yer almaktadır. Ayrıca halka yönelik Boyut Yayıncılık tarafından yayınlanan “Depresyon Hakkında Her Şey” ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanan “Kendini Tanıma Rehberi” adlı kitapların yazarıdır.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

SATIŞ YERLERİ

 

 

YAKIN KİTABEVİ

Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:104/A Alsancak, İzmir

Tel: 0232 421 81 69 - Faks: 0232 465 23 04

 

İnternet Satış Yerleri

www.idefix.com

www.dr.com.tr

 

Dağıtım

FİNAL PAZARLAMA

Evren Mah. Halkalı Cad. Kuzu Sok. No:3-1 Güneşli, İstanbul

Tel: 0 212 604 10 00    Faks: 0 212 651 43 43    E-Posta:info@finalpazarlama.com

www.finalpazarlama.com

Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri Reklamcılık ve Tic. A. Ş

Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. Opera Palas No:55 D:3

Beyoğlu - İSTANBUL / Türkiye

Tel: 0 212 251 09 00     Faks: 0 212 252 94 15

www.prefix.com.tr

 

Prof. Dr. Erol Özmen'in Diğer Kitapları

 
 
 

 

Bu sitede verilen bilgiler tedavi niteliği taşımaz; bilgilerin tedavi amaçlı kullanılması nedeniyle ortaya çıkan aksaklıklardan www.psikoloji-psikiyatri.com sorumlu tutulamaz.

Bu sitede yazılanlar yalnız bilgilendirme ve aydınlatma amacı taşımaktadır. Bu sayfada yayınlanan yazının her türlü sorumluluğu yazara aittir.

© 2010 Psikoloji & Psikiyatri, Tüm hakları saklıdır.